ERİŞMİŞ OTOMATİK ŞANZIMAN

Anasayfa

Saray otomatik şanzıman - vites tamiri, bakımı, fiyatları

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak müşterilerimize Saray ve çevresinde otomatik şanzıman ve vites tamiri hizmeti vermeye devam ediyoruz.

 

Bir aracın vites değiştirmekten bağımsız şekilde, debriyaj sistemini ortadan kaldırarak yalnızca gaz ve fren ile araç kullanılmasına olanak sağlayan otomatik vites ya da diğer ismiyle otomatik şanzıman sistemleri, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Şanzıman beyni sayesinde aracın yük ve hızına bağlı olarak otomatik olarak vitesi değiştiren bu sistemler; tork konvertörü, vites dişlisi ve hidrolik kumanda olarak 3 bölüme ayrılıyor. Sürücülere 3 farklı kullanım olanağı sunan otomatik şanzımanlar; otomatik mod, spor modu ve manuel mod olarak farklı kullanımlara yardımcı oluyor.

 

Otomatik mod, sürücülerin genel olarak daha fazla tercih ettiği, motor gücünün çok fazla sınanmadan kullanıldığı şanzıman modu olarak karşımıza çıkıyor. Otomatik mod ile araç yüksek devirlere ulaşmadan, düşük devirler ile vites geçişi gerçekleştiriyor. Aracın yakıt tasarrufunun sağlandığı bu mod, aracın konforlu bir şekilde kullanılmasına olanak sağlıyor.

 

Spor modu, aracın daha seri kullanılmasına ihtiyaç duyulduğu anlarda kullanılabiliyor. Motor gücünün yüksek seviyede kullanıldığı, vites geçişlerinin daha yüksek devirlerden gerçekleştirildiği bu mod, otomatik moda göre daha fazla yakıt sarfiyatı gerçekleştiriyor.

 

Manuel mod ise aracın tıpkı debriyajlı araçlar gibi vites geçişlerinin sürücü tarafından gerçekleştirildiği mod olarak karşımıza çıkıyor. Sürücü bu modda aracın vitesini istediği zaman yükseltip düşürebiliyor.

 

Saray otomatik şanzıman – vites arızası tamiri

 

Otomatik şanzımanların manuel şanzımanlara göre daha teknolojik, daha elektronik ve daha karmaşık olması, herhangi bir arıza halinde yapılması gereken çalışmaların da artmasına neden olabiliyor. Otomatik şanzımanlı araçlar, manuel şanzımanlı araçlara göre daha uzun sürede ve daha maliyetli şekilde tamir ediliyor. Bununla birlikte gelişen teknoloji ile otomatik şanzımanlı araçlar geçtiğimiz döneme göre daha dayanıklı şekilde üretiliyor.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak sürücülere Saray ve çevresinde otomatik şanzıman tamiri ve otomatik vites arızası tamiri hizmeti vermeye devam ediyor, sürücülerin sorunsuz şekilde yola devam etmelerine yardımcı oluyoruz. Siz de Saray otomatik şanzıman tamiri ve Saray otomatik vites tamiri hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından Saray otomatik şanzıman tamiri ve Saray otomatik vites tamiri hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Saray otomatik şanzıman – vites yağı, filtresi

 

Otomatik şanzımanların manuel şanzımanlara göre daha hassas ürünler olması, bakım ve onarımlarının da buna bağlı olarak daha dikkatli şekilde yapılmasını beraberinde getiriyor. Otomatik şanzıman yağı ve otomatik şanzıman filtreleri, sürücülerin en çok dikkat etmesi gereken parçalar olarak kabul ediliyor.

 

Otomatik şanzıman yağı, aracın şanzıman parçalarının birbirine sürtmesini engelleyerek şanzımanın uzun süre kullanılabilmesini sağlıyor. Otomatik şanzıman yağı ile şanzımanın ısı dengesi sağlanıyor, bununla birlikte aracın vites geçişleri daha seri şekilde gerçekleşiyor. Otomatik şanzıman filtresi ise şanzımanın toz ve kirden uzak tutulmasını sağlayarak sağlıklı şekilde çalışmasına olanak sağlıyor. Bu nedenle sürücülerin aracın otomatik şanzıman yağı ve otomatik şanzıman filtresini belirli aralıklarla kontrol ettirmesi ve değiştirmesi şanzımanın ömrü açısından önem taşıyor.

 

Saray otomatik şanzıman – vites tamiri kaç gün sürer?

 

Otomatik şanzıman problemiyle karşı karşıya kalan sürücülerin en çok araştırdığı konular arasında da otomatik şanzımanların tamirlerinin kaç gün süreceği oluyor. Otomatik şanzımanların birçok parçası ve yaşanabilecek birçok farklı problem olabileceği için tamir süreciyle ilgili net bir şey söylemek mümkün olmuyor. Aracın şanzımanının incelenmesinin ardından tamir ile ilgili net bilgi verilebiliyor. Siz de otomatik şanzıman tamirinin ne kadar süreceğini merak ediyorsanız aracınızı bize getirebilir, tamir süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Saray otomatik şanzıman – vites tamiri fiyatları

 

Saray ve çevresinde otomatik şanzıman ve vites tamiri yaptırmayı düşünen kişiler de Saray otomatik şanzıman tamiri fiyatları ve Saray otomatik vites tamiri fiyatları konusunda araştırma yapmaya devam ediyor. Saray otomatik şanzıman tamiri fiyatları ve Saray otomatik vites tamiri fiyatları, şanzımanda yaşanan probleme bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Parça değişimine ihtiyaç duyulup duyulmadığı, tamir süresi ve buna benzer detaylar, Saray otomatik şanzıman tamiri fiyatları ve Saray otomatik vites tamiri fiyatlarını değiştiriyor.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak müşterilerimize Saray otomatik şanzıman tamiri fiyatları ve Saray otomatik vites tamiri fiyatları hakkında detaylı bilgi vermeye devam ediyor, Saray otomatik şanzıman tamiri ve Saray otomatik vites tamiri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda en iyi fiyat garantisi ve uzman ekibimiz ile hizmet veriyor, müşterilerimizin beklentilerini ve taleplerini karşılıyoruz. Siz de Saray otomatik şanzıman tamiri ve Saray otomatik vites tamiri çalışmalarımızdan faydalanmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından Saray otomatik şanzıman tamiri ve Saray otomatik vites tamiri hizmeti alabilirsiniz.

 

Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi, 2A 9 Blok No: 23, 59300 Çorlu/Tekirdağ adresinde yer alan firmamıza 0532 161 79 05 numaralı telefondan ulaşabilir, Çanakkale otomatik şanzıman tamiri ve Çanakkale otomatik vites tamiri hizmeti alabilirsiniz.

Blog

Sosyal medya

HESAPLARIMIZ