ERİŞMİŞ OTOMATİK ŞANZIMAN

Anasayfa

Keşan otomatik şanzıman - vites tamiri, bakımı, fiyatları

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak müşterilerimize Keşan ve çevresinde otomatik şanzıman – vites tamiri, bakımı ve fiyatları konusunda hizmet sunmaya devam ediyoruz.

 

Bir araçta sürücünün vites koluyla vites değiştirmediği, aracın içinde bulunan şanzıman sayesinde aracın yol ve yük durumuna göre otomatik olarak vitesinin değiştiği sisteme otomatik şanzıman ya da otomatik vites ismi veriliyor. Otomatik şanzımanlı araçlar ile manuel vitesli araçlar arasında en önemli farklardan biri debriyaj oluyor. Otomatik vitesli araçlarda debriyaj bulunmazken manuel vitesli araçlarda ise vites debriyaj ile değiştiriliyor. Otomatik vitesli araçlarda vites değişimleri, otomatik şanzımanın beyninden gelen komutlar ile gerçekleştiriliyor. Otomatik şanzımanlar tork konvertörü, vites dişlisi ve hidrolik kumanda olarak üç bölümden oluşuyor.

 

Tam otomatik şanzımanlar, kişinin sürüş stiline bağlı olarak 3 farklı şekilde hazırlanıyor. Bunlar otomatik mod, spor modu ve manuel mod olarak birbirinden ayrılıyor. Otomatik modda aracın vites geçişleri daha erken şekilde yapılıyor ve motor devri alt seviyelerde kalıyor. Motor devrinin yükselmemesi, araçlarda yakıt sarfiyatını minimuma indiriyor. Otomatik modda motora fazla yüklenilmediği için aracın ses seviyesi de alt seviyede kalıyor.

 

Otomatik viteslerin spor modunda aracın pedal tepkimesi hassaslaşıyor. Bu durum motorun güç bandını kısa tutmakta, aracın vites geçişlerinin yüksek devirlerde olmasını ve aracın motor gücünden daha fazla yararlanmasını sağlıyor. Bu durum aracın daha seri şekilde kullanılabilmesini sağlarken yakıt tüketimini de otomatik moda göre artırıyor.

 

Manuel modda ise aracın manuel olarak kullanılmasına olanak sağlanıyor. Vites geçişleri sürücü tarafından kontrol edilebiliyor, böylece sürücü istediği zaman vites değişimini gerçekleştirebiliyor.

 

Keşan otomatik şanzıman – vites arızası

 

Araçların daha fazla otomatikleşmesi, otomatik şanzıman ve viteslerin kullanımını da artırıyor. Bununla birlikte otomatik şanzıman ve vites arızaları da artış gösteriyor. Gelişen teknolojiler ile otomatik şanzıman ve vitesler de manuel viteslerin dayanıklılığına yaklaşıyor. Sürücülerin otomatik şanzımanları dikkatli şekilde kullanması, otomatik şanzıman ve vites arızalarının da buna bağlı olarak düşüş göstermesini sağlıyor.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak müşterilerimize Keşan otomatik şanzıman arızası ve Keşan otomatik vites arızası problemlerinde yardımcı oluyor, müşterilerimizin beklentisine uygun çalışma gerçekleştiriyoruz. Siz de Keşan ve çevresinde yaşadığınız otomatik şanzıman arızası ve vites arızası çözümü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Keşan otomatik şanzıman – vites yağı

 

Bir şanzımanın düzgün şekilde çalışmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri otomatik şanzıman yağıdır. Vites geçişlerini kolaylaştıran, sıcaklığı dengeleyen ve hareketli parçaların yağlanmasını sağlayan otomatik şanzıman yağı, vites sisteminin sorunsuz şekilde çalışabilmesine olanak sunar. Otomatik şanzıman yağının azalması, şanzımanın ısınmasına ve hareketli parçaların zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle otomatik şanzıman yağının belirli aralıklarla kontrol edilmesi ve aracın doğru şekilde çalışması sağlanmalıdır.

 

Keşan otomatik şanzıman – vites filtresi

 

Otomatik şanzımana sahip araçlarda en çok karşılaşılan problemler arasında şanzıman filtresinin tıkanması yer alıyor. Toz ve kir gibi kalıntılar, filtreyi tıkayabiliyor. Otomatik şanzımanın sağlıklı şekilde çalışabilmesi için filtrenin belirli aralıklarla kontrol edilmesi ve eğer herhangi bir sorun varsa filtrenin değiştirilmesi gerekir. Zamanında değiştirilmeyen filtrelerin daha büyük maliyetlere neden olması, filtre değişiminin önemini artırmaktadır.

 

Keşan otomatik şanzıman – vites tamiri kaç gün sürer?

 

Otomatik şanzıman ve otomatik vites problemi yaşayan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında otomatik şanzıman tamirinin ne kadar süreceği yer alıyor. Otomatik şanzıman tamiri süresi, şanzımanda yaşanan soruna bağlı olmak üzere değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle otomatik şanzıman tamiri süresi için öncelikle yaşanan sorunun tespit edilmesi gerekiyor.

 

Keşan otomatik şanzıman – vites tamiri fiyatları 2023

 

Keşan ve çevresinde otomatik şanzıman tamiri yaptırmayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında “Keşan otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Keşan otomatik vites tamiri fiyatları” yer alıyor. “Keşan otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Keşan otomatik vites tamiri fiyatları”, araçta yaşanan probleme bağlı olmak üzere değişiyor. Şanzımanda parça değiştirilip değiştirilmeyeceği, yağ değişimi, filtre değişimi ve bunun gibi birçok detay, “Keşan otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Keşan otomatik vites tamiri fiyatları”nı değiştiriyor. Siz de “Keşan otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Keşan otomatik vites tamiri fiyatları” hakkında detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, firmamızla yapacağınız görüşmenin ardından çalışmalarımızı öğrenebilirsiniz.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize Keşan ve çevresinde otomatik şanzıman tamiri ve otomatik vites tamiri hizmeti vermeyi sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda müşterilerimizin beklentisine uygun hizmet veriyor, yaşanan problemleri ortadan kaldırarak sürücülerin sorunsuz şekilde yola çıkabilmesini sağlıyoruz. Siz de çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi almak ve otomatik şanzıman hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

 

Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi, 2A 9 Blok No: 23, 59300 Çorlu/Tekirdağ adresinde yer alan firmamıza 0532 161 79 05 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Blog

Sosyal medya

HESAPLARIMIZ