ERİŞMİŞ OTOMATİK ŞANZIMAN

Anasayfa

Kırklareli otomatik şanzıman - vites tamiri, bakımı, fiyatları

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak müşterilerimize Kırklareli ve çevresinde otomatik şanzıman – vites tamiri, bakımı ve fiyatları hizmeti veriyor, müşterilerimizin taleplerine uygun çözümler üretiyoruz.

 

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen, bir aracın debriyaj kullanılmadan rahat şekilde kontrol edilebilmesine olanak sağlayan otomatik şanzımanlar, sürücülerin keyifli şekilde araç kullanabilmesine yardımcı oluyor. Tork konvertörü, vites dişlisi ve hidrolik kumanda olarak 3 bölümden oluşan otomatik şanzımanlar, şanzıman beyni sayesinde otomatik olarak vitesi yükseltip düşürebiliyor. Böylece sürücüler rahat bir şekilde aracı kontrol edebiliyor.

 

Günümüzde tam otomatik şanzımanlar otomatik mod, spor mod ve manuel mod olarak 3 farklı kullanılabilecek şekilde sürücülere sunuluyor. Kişilerin sürüş tarzı, şanzımanların türünü seçmelerinde oynuyor.

 

Otomatik mod, genel olarak en çok yararlanılan otomatik şanzıman modu oluyor. Motor devrini yükseltmeden erken vites yükselten, böylece motoru yormayan ve yakıt sarfiyatını minimumda tutan otomatik mod, sürücülerin en çok tercih ettiği şanzıman modu oluyor.

 

Spor modu, aracın motor devrinin yükseltildiği ve aracın daha seri şekilde kullanıldığı durumlarda tercih ediliyor. Aracın vitesi daha geç yükselirken böylece araç daha seri şekilde kullanılabiliyor. Spor modunda aracın yakıt seviyesi otomatik moda göre daha yüksek seyrediyor.

 

Manuel mod ise aracın manuel vites gibi kullanılmasını sağlıyor. Sürücü bu vites modunda vitesi kendisi yükseltip düşürebiliyor.

 

Kırklareli otomatik şanzıman – vites arızası tamiri

 

Otomatik şanzımanların manuel şanzımanlara göre daha gelişmiş ürünler olması, şanzımanlarda yaşanan problemlerin daha maliyetli ve daha uzun sürmesine neden olabiliyor. Gelişen teknolojiye bağlı olarak otomatik şanzımanlar, eskiye göre daha dayanıklı şekilde yapılıyor. Bununla birlikte otomatik şanzımanlarda yaşanan problemlerin de çözümleri her geçen gün daha profesyonel ve hızlı şekilde gerçekleştiriliyor.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak müşterilerimize Kırklareli otomatik şanzıman tamiri ve Kırklareli otomatik vites tamiri hizmeti sunuyor, müşterilerimizin beklentilerine uygun çözümler sunuyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Kırklareli otomatik şanzıman tamiri ve Kırklareli otomatik vites tamirini en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyor, müşterilerimizin sorunsuz şekilde yola devam etmelerine olanak sağlıyoruz. Siz de Kırklareli otomatik şanzıman tamiri ve Kırklareli otomatik vites tamiri çalışmalarımızdan yararlanmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Kırklareli otomatik şanzıman – vites yağı

 

Otomatik şanzımanların sorunsuz şekilde çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayan vites yağları, şanzımanların en önemli unsurlarından biri olarak kabul ediliyor. Vites geçişlerini kolaylaştıran ve sıcaklığı dengeleyen, sürekli olarak şanzıman parçaları arasında dolaşarak parçaların zarar görmesini engelleyen otomatik şanzıman yağları, müşterilerin şanzımanlardan en uzun süre yararlanmalarını sağlıyor. Sürücülerin belirli aralıklarla otomatik şanzıman yağı kontrolü yaptırması ve bu sayede şanzımanın zarar görmesini engellemesi gerekiyor.

 

Kırklareli otomatik şanzıman – vites filtresi

 

Şanzıman filtreleri de şanzımanların uzun süre sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayan unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Toz ve kirin şanzıman içine girmesini engelleyen şanzıman filtresi, şanzımanın sağlıklı şekilde çalışmalarına olanak sağlıyor. Filtrelerin değiştirilmemesi ve zarar görmesi, şanzımanın da zarar görmesine neden olabiliyor. Bu nedenle sürücülerin tıpkı vites yağında olduğu gibi şanzıman filtresini de kontrol ettirmesi önem taşıyor.

 

Kırklareli otomatik şanzıman – vites tamiri kaç gün sürer?

 

Otomatik şanzımanda yaşanan problemlerin ardından sürücülerin en çok araştırdığı konular arasında otomatik şanzıman ve vites tamirinin ne kadar süreceği oluyor. Otomatik şanzımanda yaşanan sorunların tamiri, şanzımanda yaşanan soruna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bazı durumlarda bu süre çok kısa sürerken bazen uzayabiliyor. Şanzıman tamirinin kaç gün süreceği, şanzımanda yaşanan problemin tespit edilmesinin ardından kesinleşiyor.

 

Kırklareli otomatik şanzıman – vites tamiri fiyatları

 

Kırklareli ve çevresinde otomatik şanzıman tamirine ihtiyaç duyan kişilerin de en çok araştırdığı konulardan biri “Kırklareli otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Kırklareli otomatik vites tamiri fiyatları” oluyor. “Kırklareli otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Kırklareli otomatik vites tamiri fiyatları“, parça değişimine, ihtiyaç duyulan parçaların güncel fiyatlarına, çalışmaların ne kadar süreceğine ve buna benzer birçok detaya göre değişiyor. Siz de “Kırklareli otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Kırklareli otomatik vites tamiri fiyatları” hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından “Kırklareli otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Kırklareli otomatik vites tamiri fiyatları” hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak, kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin beklentilerine uygun çalışmalar gerçekleştiriyor, Kırklareli ve çevresinde otomatik vites tamiri ve otomatik şanzıman tamiri gerçekleştiriyoruz. Siz de çalışmalarımızdan faydalanmak için Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi, 2A 9 Blok No: 23, 59300 Çorlu/Tekirdağ adresinde yer alan firmamıza 0532 161 79 05 numaralı telefondan ulaşabilir, Kırklareli otomatik şanzıman tamiri ve Kırklareli otomatik vites tamiri hizmeti alabilirsiniz.

Blog

Sosyal medya

HESAPLARIMIZ