ERİŞMİŞ OTOMATİK ŞANZIMAN

Anasayfa

Burgaz otomatik şanzıman - vites tamiri, bakımı, fiyatları

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak müşterilerimize Burgaz ve çevresinde otomatik şanzıman – vites tamiri, bakımı ve fiyatları konusunda hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

Her geçen gün gelişen teknoloji ile günümüzde araç sürücülerinin de aracı kolay şekilde yönetebilmelerine olanak sağlanıyor. Otomatik vites ya da diğer ismiyle otomatik şanzıman, sürücülerin rahat şekilde araç kullanabilmesine yardımcı oluyor. Otomatik şanzımanlı araçlarda debriyaj bulunmazken sürücüler yalnızca gaz ve fren ile aracı kullanabiliyor. Otomatik şanzımanlı araçlarda vites, otomatik şanzımanın beyni ile artıp azalıyor. Tork konvertörü, vites dişlisi ve hidrolik kumanda olarak üçe ayrılan otomatik şanzımanlar, her geçen gün daha fazla sürücü tarafından tercih ediliyor.

 

Günümüzde tam otomatik şanzımanlar, 3 farklı modda kullanılabilecek şekilde sürücülere sunuluyor. Otomatik mod, spor modu ve manuel mod, sürücülerin sürüş tarzlarına göre birbirinden ayrılıyor.

 

Otomatik modda aracın motor devri çok fazla yükselmezken aracın gaz hassasiyeti azaltılıyor. Böylece yakıt tasarrufu sağlanırken sürücüler aynı mesafeyi daha az yakıt kullanarak gidebiliyor.

 

Spor modunda ise pedal tepkimesi hassaslaşıyor. Aracın yüksek devirlerde vites değiştirmesi, aracın motordan daha fazla yararlanmasına olanak sağlıyor. Araç spor modda daha seri şekilde kullanılabiliyor.

 

Manuel modda ise araç tıpkı manuel vitesli araç gibi kullanılabiliyor. Aracın vites değişimleri sürücü tarafından yapılırken sürücü istediği zaman vitesi değiştirebiliyor.

 

Burgaz otomatik şanzıman – vites arızası

 

Otomatik şanzımanların manuel şanzımanlara göre daha gelişmiş yapılar olması, vites kutusunda yaşanan problemlerin de daha uzun sürede düzeltilmesine neden oluyor. Bununla birlikte teknolojinin gelişmesi ile otomatik şanzımanlar da her geçen gün daha dayanıklı olacak şekilde üretilmeye devam ediyor. Otomatik şanzımanların ömrünü artıran en önemli unsurlardan biri de sürücülerin davranışları oluyor. Dikkatli şekilde kullanılan otomatik şanzımanlar, sorunsuz şekilde uzun yıllar kullanılabiliyor.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize Burgaz otomatik şanzıman arızası tamiri ve Burgaz otomatik vites tamiri konusunda hizmet sunuyor, müşterilerimizin yaşadığı sorunların hızlı şekilde ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Siz de Burgaz otomatik şanzıman arızası tamiri ve Burgaz otomatik vites tamiri çalışmalarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından Burgaz otomatik şanzıman arızası tamiri ve Burgaz otomatik vites tamiri hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Burgaz otomatik şanzıman – vites yağı

 

Bir şanzımanın sağlıklı şekilde çalışmasını sağlayan şanzıman ya da diğer ismiyle vites yağları, şanzımanın ömrünü uzatan etmenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Vites geçişlerini kolaylaştıran ve sıcaklığı dengeleyen, bunun yanı sıra hareketli parçaları yağlayarak zarar görmesini engelleyen vites yağı, sistemin sorunsuz şekilde çalışmasına olanak sunuyor. Otomatik şanzıman yağının azalması, şanzıman parçalarının zarar görmesine neden olabiliyor. Bu nedenle sürücülerin periyodik aralıklarla şanzıman yağını kontrol etmesi gerekiyor.

 

Burgaz otomatik şanzıman – vites filtresi

 

Otomatik şanzımanların doğru şekilde çalışmasını sağlayan unsurlardan biri de şanzıman filtreleri oluyor. Toz ve kirin dolduğu filtreler, aracın şanzıman sistemine zarar verebiliyor. Filtrelerin belirli aralıklarla temizlenmesi ve gerekirse bu filtrelerin değişmesi, aracın şanzıman sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Filtrenin değiştirilmemesi nedeniyle karşı karşıya kalınan sorunlar, şanzıman maliyetlerinin katlanarak artmasına neden olabiliyor.

 

Burgaz otomatik şanzıman – vites tamiri kaç gün sürer?

 

Burgaz ve çevresinde otomatik şanzıman problemiyle karşı karşıya kalan kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri de şanzıman tamirinin ne kadar süreceği oluyor. Otomatik şanzıman ve vites tamiri, şanzımanda yaşanan soruna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Şanzıman tamirleri bu nedenle bazen çok kısa süre içinde sonuçlanabilirken bazen süreç uzayabiliyor. Bu nedenle ilk olarak şanzımanda yaşanan sorunun tespit edilmesi ve ardından süreçle alakalı bilgi verilmesi gerekiyor.

 

Burgaz otomatik şanzıman – vites tamiri fiyatları

 

Burgaz ve çevresinde otomatik şanzıman tamiri yaptırmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de “Burgaz otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Burgaz otomatik vites tamiri fiyatları” oluyor. “Burgaz otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Burgaz otomatik vites tamiri fiyatları”, şanzımanda yaşanan soruna bağlı olarak değişiyor. Parça değişimi, yağ değişimi, filtre değişimi gibi birçok konu, “Burgaz otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Burgaz otomatik vites tamiri fiyatları”nı değiştiriyor. Bu nedenle ilk olarak şanzımanın incelenmesi ve güncel malzeme fiyatları hakkında bilgi alınması gerekiyor. Siz de “Burgaz otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Burgaz otomatik vites tamiri fiyatları” hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından “Burgaz otomatik şanzıman tamiri fiyatları” ve “Burgaz otomatik vites tamiri fiyatları”nı öğrenebilirsiniz.

 

Erişmiş Otomatik Şanzıman olarak, kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin beklentilerine uygun çalışmalar gerçekleştiriyor, Burgaz otomatik vites tamiri ve Burgaz otomatik şanzıman tamiri hizmeti sunuyoruz. Siz de firmamızın sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, firmamızla görüştükten sonra Burgaz otomatik şanzıman tamiri ve Burgaz otomatik vites tamiri hizmeti alabilirsiniz.

 

Zafer Mah. Yeni Sanayi Sitesi, 2A 9 Blok No: 23, 59300 Çorlu/Tekirdağ adresinde yer alan firmamıza 0532 161 79 05 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Blog

Sosyal medya

HESAPLARIMIZ